Uszczelnienia typu Oring – z czym mamy do czynienia?

 

Producenci uszczelnień postanowili sprostać oczekiwaniom wszystkim swoich klientów, w tym również tym najbardziej wymagającym i stworzyli linię różnego typu uszczelek. Jednymi z najbardziej popularnych są uszczelki Oring. Czym dokładnie one są? Gdzie wykorzystywane są uszczelnienia Oring? Gdzie można nabyć tego typu uszczelnienia? Sprawdzamy!  

 

Uszczelnienia Oring – co to takiego?

 

Celem uszczelek jest zapewnienie szczelnego połączenia pomiędzy różnymi elementami. Aktualnie praktycznie każdy producent uszczelek posiada w swoim asortymencie uszczelki typu Oring, czyli specjalnych pierścieni uszczelniających, które posiadają przekrój kołowy. Uszczelki typu Oring występują w różnej wielkości i formie. Wykonywane są z różnego rodzaju materiałów, dzięki czemu każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Z reguły spotkać tutaj można przeważającą ilość rozwiązań, których głównym materiałem są tworzywa sztuczne lub naturalne, które przy okazji mają bardzo dobre właściwości i sprawiają, że tego typu uszczelnienia mogą dobrze służyć przez bardzo długi czas.

 

Uszczelnienia Oring – zastosowanie

 

Jak już wspomnieliśmy, uszczelnienia Oring cieszą się dużym zainteresowaniem, a zawdzięczają to bardzo szerokiemu zastosowaniu. Gdzie dokładnie wykorzystuje się uszczelki Oring? Trzeba przyznać, że ilość możliwości tego typu uszczelnień robi wrażenie. Przede wszystkim uszczelki Oring świetnie sprawdzają się w maszynach oraz urządzeniach. To jednak dopiero początek, ponieważ do czynienia mamy z uszczelkami, które z powodzeniem wykorzystywane są w różnych konstrukcjach, czy instalacjach technicznych. Wobec tego uszczelki wykorzystywane są w samochodach, pojemnikach, kompresorach, kotłach parowych, czy nawet przy rurociągach. Można zatem powiedzieć, że uszczelki Oring są takim rozwiązaniem, które sprawdzi się wszędzie – od popularnych urządzeń domowych, po urządzenia przemysłowe.

 

Uszczelnienia Oring – gdzie kupimy?

 

Wydawać by się mogło, że ze znalezieniem dystrybutora uszczelnień Oring nie powinno być większych trudności, zwłaszcza że cieszą się tak dużą popularnością. Jednak, gdy przyjdzie stanąć przed wyborem, okazuje się, że wcale nie jest łatwy. Czym to jest spowodowane? Choć na rynku działa wiele punktów oferujących sprzedaż uszczelnień, to nie wszystkie z nich zapewniają dostęp do najlepszych rozwiązań. Jeśli nie chcemy wydać pieniądze na niskiej jakości produkty, musimy zachować większą ostrożność i stawiać tylko na te punkty, które są profesjonalne. To właśnie tutaj możemy liczyć na szeroki wybór uszczelnień, a także możliwość zakupu wszystkiego, czego potrzebujemy, w tym również uszczelnień Oring. W tym miejscu warto też wspomnieć, że w takich punktach bardzo często oferowane są dodatkowe usługi, jak możliwość zamówień uszczelek na wymiar, co okazuje się bardzo przydatne, gdy dobór odpowiedniego modelu z tych dostępnych rozwiązań jest niemożliwy. Wówczas dystrybutor przekaże do producenta uszczelek indywidualne wymagania, zapewniając tym samym takie uszczelnienie, które sprawdzi się w danym miejscu.